MISTROVSTVÍ SVĚTA (rybníku) TŘEBOŇ 2018

Dne 2.6.2018 následoval další z našich letos důležitých dračích závodů. Do Třeboně jsme jeli jako celá sekce HANACE dragons, kde se představily posádky.

Za juniory: HANACE dragons Hladová dráčata

Za mix: HHANACE dragons MÁŠ HLAD?

Za ženy: HANACE dragons Nažrané dračice (nově vzniklá posádka)

Počasí nám přálo, jen občas se prohnal mírný deštík. A jako první rozjížďka dne byli hned junioři.

Naše nejmladší posádka se nedala a díky tvrdému tréninku, který má, pádlovala, co to šlo a to i ve druhém kole a dojela si v závodě na 200 m pro krásné 2. místo.

Premiéra našich žen taky nebyla marná. Tréninků ještě moc nestihly, ale každou jízdu bylo vidět velké zlepšení, takže jejich čas teprve přijde, teď si dojely pro krásné 4. místo.

A samozřejmě tu nemohla chybět naše hlavní a zakladatelská posádka MÁŠ HLAD?.

Hned v první rozjížďce jsme jeli s Gripenama, a jelikož nám start moc nevyšel, kluci nás těsně porazili a my postupovali dál z druhého místa, ale den byl ještě dlouhý, tak jsme neházeli flintu do žita J

V čtvrtfinále i v semifinále jsme postupovali dál z prvního místa.

A bylo tu finále, na které se na jednu stranu všichni těšili, a na druhou bylo velké překvapení, že se tam zkušené posádky jako jsou Gripeni, Satani z Doubí a Dračí Jezdci České Velenice nedostali, ale i tak bylo finále nabité samými dobrými posádkami, jako jsou:

HANACE dragons Máš hlad?, Klub třeboňských kaprů, Pilsner Dragons, Rybářství Třeboň, Město Štětí

Po dramatickém boji, jsme si dojeli pro první místo.

Následoval závod na 1000 m, tady jsme si hodně věřili a nastupovali jako favoriti…. Se zkušeným kormidelníkem z Asociace dračích lodí jsme se do toho pustili a jeli s vysokým nasazením J, to se nám bohužel stalo i osudným. Sice jsme měli suverénně nejrychlejší čas, ale kvůli podjetí jedné bóje jsme dostali 10-ti vteřinovou penalizaci, která nás posunula na druhé místo. A první se stala velice zkušená veteránská posádka Gargamel Dragons.

Zakončení krásného dne a zdvižení zlatého putovního pádla se konalo na nádvoří v pivovaru Regent .

Za 14 dní, a to přesně 16.6.2018 nás čeká závod na domácí půdě a to závod mezi mosty v Českých Budějovicích. J

Zajíc